وکیل دعاوی خانوادگی

1-  مهم ترین دعاوی خانوادگی طلاق است که به سه روش صورت می پذیرد : با درخواست زوج، با درخواست زوجه یا با توافق هر دو طرف.

2-   مساله بعدی در دعاوی خانوادگی مهریه است. اگر قبل از تعیین مهریه به یک وکیل مراجعه نمایید این نکات را به شما گوش زد خواهد کرد : مهریه باید مال باشد و قابل داد و ستد باشد. باید معلوم و معین باشد. باید قابل تسلیم به زن باشد.

3-  یکی دیگر از مسائلی که وکیل دعاوی خانوادگی باید به آن توجه کند نفقه است. طبق قانون مدنی مرد موظف است کلیه هزینه های زن از قبیل خوراک پوشاک البسه و در صورت نیاز را پرداخت نماید وبه طور کلی هزینه های زندگی بر عهده زن است. در صورت نیاز زن باید برای او خدمتکار اختیار شود.

یکی از مسائل رایج در دعاوی خانوادگی حضانت است.

حضانت فرزندان حق و تکلیف پدر و مادر است. زمانی که پدر و مادر طلاق می گیرند باید وضعیت فرزند در دعاوی خانوادگی مشخص شود. اگر والدین به صورت توافقی در مورد حضانت تصمیم بگیرند دادگاه هم به نظر آنها احترام می گذارد. در صورتی که توافق نظر ندارند دادگاه در این مورد با توجه به سن فرزند (یا فرزندان) و میزان صلاحیت والدین از نظر اخلاقی و مالی تصمیم گیری خواهد کرد. در اینجا بهتر است که از یک وکیل دعاوی خانوادگی کمک بگیریم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :